אימוץ גורים

אימוץ גורי חתולים

אין יותר מתוק ושובה לב מגור קטן, תמים ושובב. עם זאת, חשוב לזכור שגור, כמו תינוק, הוא בעל מערכת חיסונית שברירית יחסית ופגיע יותר למחלות גורים, בעיקר וירוסים שונים.  גור חתולים צריך, אם כן, תשומת לב מיוחדת לבריאותו וכמובן דאגה לצרכיו הבסיסיים. לפניכם מידע מרוכז אודות אימוץ גורי חתולים.

איך נשמור על בריאות הגור? 

 • מזון איכותי מותאם לגורים יבש ורטוב. חשוב לשלב ארוחת שימורים לגורים לפחות פעם ביום, רצוי פעמיים. כך תוכלו לוודא שלגור יש תיאבון ושהוא אוכל במידה מספקת.
 • חשוב שהגור ישהה בחדר חמים, מואר ומאוורר אך ללא חשיפה לרוח או למזגן, עם מיטה ושמיכה למנוחה (יתכן שיעדיף מיטה או ספה שלכם וגם זו אפשרות מצוינת). חתולים בכלל וגורים בפרט, פחות סובלים מחום יחסית אלינו ולכן מעדיפים וזקוקים לפינות חמימות. 
 • בימים הראשונים, רצוי שהגור ישהה בחדר אחד בבית, עד להתרגלות. ציוד בסיסי כולל:
 1.  קערת מזון יבש זמינה תמיד.
 2. קערת מים טריים.
 3. קערה נקיה לארוחת שימורים.
 4. ארגז שירותים מותאם לגיל החתול ממוקם בנפרד מקערות המזון והמים (גם קערות אלו צריכות להיות מעט מרוחקות זו מזו).
 5. מיטה ושמיכה נעימה.
 6. צעצועים ומתקן גירוד וטיפוס. 
 7. וכמובן המון חֵברה, תשומת לב, פינוקים ומשחקים. 
 • חשוב להקפיד על מתן חיסונים, טיפולים נגד תולעים ופרעושים, ועיקור/סירוס בהתאם להנחיות שתקבלו ממתנדבת העמותה במעמד האימוץ.  
 •  אם חלילה הגור נראה לא כתמול שלשום, לדוגמה עייף מדי, ללא תיאבון תקין, לא עליז, מתעטש, משלשל וכיו"ב, יש לגשת מיידית למרפאה וטרינרית. אל תמתינו ותקוו שזה יחלוף. גורים מידרדרים במהירות וחשוב להעניק להם טיפול רפואי ללא דיחוי. 
 • יש להקפיד היטב שכל החלונות בבית יהיו סגורים עם רשתות ולעולם לא לאפשר לחתול גישה לחלון או למרפסת פתוחים. 

 

אנו מאחלים לכם הצלחה והנאה מרובה.