אימוץ חתול בוגר

למה לאמץ חתול בוגר?

יש יתרונות ברורים לאימוץ חתול בוגר (מ-8 חודשים ומעלה). חתולים מתאפיינים בקווי אופי מגוונים. יש חתולים שמחבבים קירבה וליטופים כל הזמן. אחרים מעדיפים קירבה רק לסירוגין וזקוקים גם לזמן ולמרחב אישי. יש חתולים שובבים ופעלתנים ואחרים רגועים ונינוחים, יש חתולים עם ביטחון עצמי וסקרנים שמגלים יותר פתיחות לשינויים ולמצבים ואנשים לא מוכרים, ויש חתולים עדינים וחששנים שזקוקים לשגרה ולזמן הסתגלות ארוך יחסית לשינויים.

מגיל ההתבגרות והלאה, אופי החתול שברובו מולד, כבר מעוצב וגלוי לעין. לכן, תוכלו לבחור חתול (או זוג) שמתאים לכם יותר מבחינת ההעדפות האישיות שלכם, הרכב המשפחה, תנאי הבית וסגנון חייכם. חתול בוגר גם יציב יותר מבחינה בריאותית. מחלות הינקות כבר מאחוריו והוא עבר עיקור/סירוס וחיסונים. לאחר תקופת התאקלמות, תוכלו ליהנות מחברת חתול בריא ושמח ללא דאגות. לפניכם מידע אודות אימוץ חתולים בוגרים.

הנחיות לאימוץ חתול בוגר

אם אתם שוקלים אימוץ חתול בוגר, חשוב להבין שהחתול נזקק לזמן הסתגלות והתאקלמות בביתכם. מנקודת מבטו, הוא נלקח מהמקום היחיד שמכיר וחווה כבית,למקום זר ולכן גם מפחיד. בהעדר שפה, הוא אינו יכול לדעת שהוא הגיע לבית נהדר לשארית חייו. אם אתם גרים בבית עם יציאה לגינה, חובה בחודש הראשון, למנוע מהחתול כל אפשרות יציאה מהבית. הוא  לא מכיר אתכם ואת הסביבה ועדיין לא מרגיש בבית. אם יצא החוצה, לא ידע לאן לחזור ועלול להיעלם. רק בחלוף הזמן, לאחר שהחתול חווה בביתכם חוויות טובות ומתמשכות ולאחר שנוצר קשר ונבנה אמון וביטחון, החתול יפתח תחושת שייכות עמוקה אליכם ולביתכם. 

מומלץ בחום לשקול אימוץ זוג חתולים. תהליך האיקלום יהיה קל יותר, וגם לטווח הארוך, החתולים יעסיקו זה את זה, ישמשו מקור לביטחון ונחמה זה לזה, ותוכלו להיעדר מהבית לפרקי זמן ארוכים יותר בידיעה שהחתול פחות סובל מבדידות ושעמום. אחד המחזות המלבבים הוא לצפות בשני חתולים משחקים או מתכרבלים זה בחיקו של זה. 

באשר להוצאה הכספית, ככלל, הוצאות המזון, חול השירותים והחיסון השנתי לחתול אינן גבוהות וגידול שני חתולים אינו יוצר נטל כספי כבד.

איך מאמצים?

תהליך אימוץ חתול בעמותה כולל שיחת היכרות טלפונית נעימה בעזרתה ננסה להבין יחד איזה חתול יתאים לכם מבחינת גיל ואופי. לאחר מכן נתאם מפגש היכרות עם החתולים שעשויים להתאים וניתן הדרכה מפורטת. לאחר בחירת החתול, תעיינו ותחתמו על הסכם אימוץ שעיקרו התחייבות לדאוג לכל צרכי החתול לכל חייו. כל חתול נמסר לאימוץ עם "סל אימוץ" שמהווה תשלום סביר עבור טיפולי היסוד שהחתול עבר. במעמד האימוץ, יקבל החתול חיסון וטיפול מיידי נגד פרעושים ותולעים. 

ולסיום, אם בחרתם לאמץ חתול מהעמותה, אתם לא רק מעניקים בית ואושר לחתול שבחרתם, אלא מצילים חתול נוסף שזקוק מאד לשיקום וכעת מתפנה מקום לקלוט אותו.