הצוות שלנו

צוות עמותת בית להצלת חתולים

צוות עמותת בית להצלת חתולים מורכב כולו ממתנדבים. בראש "בית להצלת חתולים — החתולייה" עומד ועד מנהל שבראשו יו"ר העמותה אירית אנגל ולצידה חברות הועד המנהל ויק ליידרמן וגליה בן-גיגי. הועד נבחר באסיפה כללית וממונה על כלל פעולות ניהול העמותה, לרבות קביעת מדיניות וניהול כספים.

המתנדבים שלנו, כעשרים במספר, עובדים באהבה ובמסירות גדולה, כל אחד כפי יכולתו, לרוב משמרת אחת או יותר בשבוע. בכל יום ביומו, 365 ימים בשנה, צוות העמותה מטפל ומתחזק את בית המחסה.

כל עובדי העמותה עושים מלאכתם בהתנדבות מלאה ואין מקבלי שכר כלל.

התפקידים בעמותה כוללים:

רכזת קליטה וטיפול בחתולים: ממונה על קבלת החלטות לגבי קליטת חתולים חדשים בהתאם לקריטריונים שנקבעו לקליטה ומשאבי בית המחסה בכל רגע נתון לקלוט חתול חדש ולספק לו את צרכיו הטיפוליים/שיקומיים. הרכזת אחראית גם על בניית תכנית טיפולית לכל חתול בהתחשבות בהמלצות הרפואיות. 

רכזת מתנדבים: ממונה על קליטת מתנדבים חדשים, בפרט בני נוער ובעלי צרכים מיוחדים, ומעניקה ליווי ותמיכה תוך כדי ניהול קשר רצוף עם הגורמים הרלבנטיים, כגון רכזים בבתי הספר, חונכים ומטפלים והורים. 

רכזת אימוצים: ממונה על קיום שיחות היכרות ראשונות עם פונים המעוניינים לאמץ חתול מהעמותה, תיאום מפגשי אימוץ ולאחר מכן מעקב על טיפולי המשך במידה ונדרשים בהתאם למועדים שנקבעו. 

רכזת תקשורת: ממונה על הפצת תכנים בנושאים מגוונים באמצעות ניהול דף הפייסבוק של העמותה, יצירת קשרים עם גורמים בקהילה ופניות לחברות וספקים בבקשת תרומות. 

רכזת אתר העמותה: ממונה על הקמת וניהול אתר האינטרנט של העמותה.

 

אירית אנגל

אירית היא ממקימות עמותת "החתולייה" בחדרה בשנת 2015. ביולי 2018 לקחה על עצמה את ניהול העמותה "בית להצלת חתולים" בפרברי חדרה, מתוך מטרה לשקם את בית המחסה ולשפצו לרווחת החתולים. אירית פעילה למען בעלי חיים כל חייה, ומאז כניסתה לניהול העמותה, מקדישה את כל זמנה מבוקר עד ליל לטיפול בחתולי בית המחסה. "מאז שאני זוכרת את עצמי, כילדה, אני מצילה בעלי חיים שזקוקים לעזרה. שנים לאחר מכן נודע לי שבשכונת ילדותי קראו לי 'ילדת החתולים'".

גליה בן גיגי

גליה בן גיגי אם לשני ילדים ולחמישה חתולים. אשת חינוך ופעילה למען קידום זכויות בעלי חיים המהווים חלק בלתי נפרד מחייה. לפני כארבע שנים חברה לאירית אנגל, שהקימה את עמותת "החתולייה" בחדרה אליה הצטרפו פעילות/ים נוספות/ים. כל זאת בכדי לסייע לחתולים חסרי הבית ככל שניתן.

ויק ליידרמן

ויק היא ממקימות עמותת החתולייה בחדרה בשנת 2015. "חיפשתי מקום להתנדב יחד עם אמא שלי, שיהיה זמן איכות לשתינו. כל החיים הצלתי בעלי חיים, עשיתי אומנות וטיפלתי בעיקר בכלבים, אבל תמיד האמנתי שביחד אפשר לעשות יותר". כעת היא פועלת במסגרת העמותה בית להצלת חתולים בה היא מכהנת כאחת מחברות הועד, ולוקחת חלק בטיפול השוטף והרפואי בחתולי בית המחסה במקביל לתפקידה כרכזת המתנדבים של העמותה.

מיכל מולכו

מיכל גדלה עם חתולים וחיה בחברתם כל חייה ואחראית כיום על משק ביתם של שישה חתולים. מיכל הצטרפה לפעילות העמותה בימי ההתנדבות המרוכזים הראשונים באוגוסט 2018, ונשארה מאז. בבית המחסה היא עוסקת בעיקר בטיפול בשטח, בפרוייקטים ובגינון, ובמקביל מנהלת את אתר האינטרנט של העמותה.