התנדבות

התנדבות בבית המחסה

בית המחסה הוא מתחם ענק שמאכלס כ-400 חתולים ודורש עבודת תחזוקה וטיפול מרובה ומגוונת. כל הפעילות נסמכת על עבודה התנדבותית ותמיד תמיד חסרות ידיים עובדות. 

אנחנו מקבלים בברכה מתנדבים המעוניינים בהתנדבות בבית להצלת חתולים. אנו זקוקים לסיוע בבית המחסה במשימות היומיומות הכרוכות בטיפול בחתולים הכוללות האכלה, ניקיון המתחם וכלובים (היכן שיש), תחזוקה שוטפת וכמובן הענקת זמן איכות ותשומת לב לחתולים. כמו כן אנו זקוקים למתנדבים לפרוייקטים שונים במסגרת שיקום ושדרוג בית המחסה. מרבית העבודה נעשית בשטח פתוח, בחצרות בית המחסה.

ניתן להתנדב במתחם בכל יום בשבוע. כמו כן, מפעם לפעם אנו מארגנים ימי התנדבות מרוכזים לעבודות חצר גדולות יחסית שמצריכות ריבוי מתנדבים.

מה כוללת העבודה?

יום העבודה נחלק לשתי משמרות לפחות: בוקר וערב. כל משמרת אורכת כ- 2-4 שעות. קיימת לעתים אפשרות להגיע למספר שעות התנדבות באופן מזדמן בהתאם לצורכי השעה בבית המחסה וליכולתם של המתנדבים הקבועים ללוות ולהדריך ביום נתון.

 

משימות יומיומיות 

 • החלפת מים וניקוי כלי המים באופן יומיומי. ברחבי הבית נמצאים כלי מים רבים וגדולים. לחתולים יש העדפה ברורה למים טריים, כמו גם נטיה להמעיט בשתיה (שעלולה להוביל לבעיות בריאותיות קשות במערכת השתן והכליות). לכן, זו אחת המשימות החשובות ביותר לשמירה על בריאותם.
 • האכלה. ברחבי העמותה פזורים כלי אוכל רבים למזון יבש, חלקם בצורת צינורות מזון. יש הקפדה יתרה שלעולם לא יחסר מזון.
 • ניקיון. במתחמים מסוימים ישנם ארגזי שירותים שדורשים סינון וניקיון יומיומי, והוספת חול או החלפתו לפי צורך. המשימה אורכת כחצי שעה, כולל פינוי למכולת אשפה. כמו כן יש לטאטא ולשטוף כמו בבית במבנים השונים.  
 • תשומת לב והשגחה על החתולים. חשוב במהלך כל השהות במרחב, לפקוח עין ולנסות לזהות שמא חתול מסוים אינו נראה/מרגיש טוב ולדווח מיידית לאחראי משמרת על כל חשד לבעיה אצל חתול. 
 • עבודה ביחידות האישפוז. זו עבודה מאד מורכבת ומתאימה למתנדבים עם ניסיון ויכולת להקדיש להתנדבות לפחות 3 שעות בכל משמרת.

משימות שבועיות 

 • גריפת החצר ופינוי צואה בעזרת מריצה. העבודה אולי פחות נעימה אבל בעלת חשיבות עליונה לשמירת ההיגיינה ותמיכה בבריאות החתולים.
 • ניכוש עשבים בחצרות. אחד האתגרים הגדולים בבית המחסה הוא שליטה על העשבייה הלא רצויה שגדלה תדיר. אנו תמיד זקוקים למתנדבים בעלי כוח פיזי המוכנים לעזור בניכוש עשביית קיץ וחורף, בעזרת כלים ידניים ו/או מוטוריים. 
 • החלפת מצעים לפי הצורך בביתנים.
 • הוספת והחלפת קש בחודשי החורף, אנחנו מספקים לחתולים תיבות קלקר ממולאות בקש להתחממות והתייבשות. נדרשת הוספת והחלפת קש מדי פעם.
 • אתם מוזמנים לצלם חתולים בתנוחות ומצבים מעניינים. תמונות מתאימות יועלו לגלריית האתר ו/או לדף הפייסבוק.

   

רוצים לדעת עוד?

לפרטים נוספים בנוגע להתנדבות בבית המחסה ניתן לפנות אלינו במסנג'ר, דרך פייסבוק, או באימייל haderacatsafehouse@gmail.com.